آکادمیا کافه
ویزای شنگن - راهنمایی برای پر کردن فرم ویزای شینگن و سایر موارد - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+--- موضوع: ویزای شنگن - راهنمایی برای پر کردن فرم ویزای شینگن و سایر موارد (/Thread-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%D9%86%DA%AF%D9%86-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B1-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%81%D8%B1%D9%85-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%DB%8C%D9%86%DA%AF%D9%86-%D9%88-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

RE: ویزای شنگن - راهنمایی برای پر کردن فرم ویزای شینگن و سایر موارد - ForeverBlue - 07-03-2016

(07-03-2016, 12:03 PM)golbargsima نوشته: قرار است برای تحصیل به آنجا بروم، تحصیل به زبان انگلیسی، خودشان هم در سایت دانشگاه خیلی روی این موضوع (تحصیل خارجی ها) تبلیغ کرده اند.
حال با این تفاسیر به نظرتان باید اقامت بگیرم یا ابتدا باید همان ویزای 90 روز را بگیرم؟
به نظرتان کی اقدام کنم؟ چون زمان شروع کلاس ها شهریور 95 هست.
پ ن: هنوز پاسپورت هم ندارم.

دوست عزیز
ویزای کوتاه مدت بیشتر برای مقاصد توریستی است. اگر قرار است برای تحصیل بروید باید ویزای تحصیلی بلند مدت بگیرید.
برای این کار باید نامه پذیرش از دانشگاه را بهمراه برخی مدارک دیگر به سفارت ارائه بدهید و مصاحبه شوید .... تا ویزا بگیرید.
در این صفحه میتوانید ایمیل سفارت را ببینید و درخواست وقت مصاحبه بدهید.

پ ن
بدون داشتن پاسپورت اصلا روال فوق امکان پذیر نیست. اگر مشکل سربازی ندارید که با مراجعه به دفاتر پلیس +10 درخواست گذرنامه بدهید و بعد مراحل بالا را طی کنید. در غیر این صورت باید نامه پذیرش را به وزارت علوم ارائه بدهید و مجوز خروج بگیرید و سپس درخواست گذرنامه و ...

RE: ویزای شنگن - راهنمایی برای پر کردن فرم ویزای شینگن و سایر موارد - roshanak25 - 08-04-2016

سلام دوستان.
من برای شرکت در یک فستیوال هنری 19 جون باید ایتالیا باشم و بعدش پشت سرهم فستیوالهایی در اسپانیا و بلغارستان هستن که نهایتا همشون در 9 جولای تموم میشن. از طرفی یک فستیوال دیگه هم در فرانسه هست که 21 جولای شروع میشه و یک هفته طول میکشه. میخواستم ببینم که چطور میتونم اقدام کنم تا بتونم فاصله بین 9 تا 21 جولای رو دوباره برنگردم ایران؟ مثلا امکانش هست بتونم ویزای 45 روزه بگیرم؟
برای همه این فستیوالها دعوتنامه دارم و بار اولم هست برای ویزای شنگن اقدام میکنم.

RE: ویزای شنگن - راهنمایی برای پر کردن فرم ویزای شینگن و سایر موارد - ForeverBlue - 09-04-2016

(08-04-2016, 12:49 PM)roshanak25 نوشته: سلام دوستان.
من برای شرکت در یک فستیوال هنری 19 جون باید ایتالیا باشم و بعدش پشت سرهم فستیوالهایی در اسپانیا و بلغارستان هستن که نهایتا همشون در 9 جولای تموم میشن. از طرفی یک فستیوال دیگه هم در فرانسه هست که 21 جولای شروع میشه و یک هفته طول میکشه. میخواستم ببینم که چطور میتونم اقدام کنم تا بتونم فاصله بین 9 تا 21 جولای رو دوباره برنگردم ایران؟ مثلا امکانش هست بتونم ویزای 45 روزه بگیرم؟
برای همه این فستیوالها دعوتنامه دارم و بار اولم هست برای ویزای شنگن اقدام میکنم.

درود بر شما

روی کاغذ این امکان وجود دارد، چون شما در رخدادهای متنوعی میخواهید شرکت کنید اما معمولا اولین شنگن را 11 روزه میدهند (30 روزه که 11 روز میتوانید در محدوده شنگن باشید). این کاملا بستگی به شرایط شما دارد و سند ملکی و موجودی حساب و ... و همچنین میزان اهمیت آن فستیوال ها و مرتبط بودن با کار و ..
مثلا فردی که تاجر اتوموبیل است خیلی راحت تر برای نمایشگاه های بین المللی خودرو ویزا میگیرد تا موارد دیگر. ضمنا این که فستیوال ها هم جهانی باشند و معروف نیز بسیار موثر است.
چون اولین ویزایتان است کمی شانس شما پایین می آید.

RE: ویزای شنگن - راهنمایی برای پر کردن فرم ویزای شینگن و سایر موارد - roshanak25 - 10-04-2016

(09-04-2016, 10:01 PM)ForeverBlue نوشته: درود بر شما

روی کاغذ این امکان وجود دارد، چون شما در رخدادهای متنوعی میخواهید شرکت کنید اما معمولا اولین شنگن را 11 روزه میدهند (30 روزه که 1 روز میتوانید در محدوده شنگن باشید). این کاملا بستگی به شرایط شما دارد و سند ملکی و موجودی حساب و ... و همچنین میزان اهمیت آن فستیوال ها و مرتبط بودن با کار و ..
مثلا فردی که تاجر اتوموبیل است خیلی راحت تر برای نمایشگاه های بین المللی خودرو ویزا میگیرد تا موارد دیگر. ضمنا این که فستیوال ها هم جهانی باشند و معروف نیز بسیار موثر است.
چون اولین ویزایتان است کمی شانس شما پایین می آید.

خیلی ممنون از پاسختون.
اون قسمتی که بولد کردم، یعنی ویزای 30 روزه میدهند که فقط 11 روز میتونیم در محدوده شنگن باشم؟
ما یک گروه رقص 10 نفره هستیم و فقط مربیمون پارسال ویزای شنگن گرفته که مربوط به شرکت در فستیوال تئاتر و رقص بوده و بقیه اعضای گروه بار اولمون هست. فیلم و عکس مربوط به اجرا و یا مثلا پیج اینستاگرام که نشون بده این گروه از قبل فعالیت داشته میتونه تاثیری داشته باشه؟

RE: ویزای شنگن - راهنمایی برای پر کردن فرم ویزای شینگن و سایر موارد - ForeverBlue - 10-04-2016

(10-04-2016, 10:17 AM)roshanak25 نوشته: خیلی ممنون از پاسختون.
اون قسمتی که بولد کردم، یعنی ویزای 30 روزه میدهند که فقط 11 روز میتونیم در محدوده شنگن باشم؟
ما یک گروه رقص 10 نفره هستیم و فقط مربیمون پارسال ویزای شنگن گرفته که مربوط به شرکت در فستیوال تئاتر و رقص بوده و بقیه اعضای گروه بار اولمون هست. فیلم و عکس مربوط به اجرا و یا مثلا پیج اینستاگرام که نشون بده این گروه از قبل فعالیت داشته میتونه تاثیری داشته باشه؟

بله 11 روز. من اشتباه تایپی داشتم و نوشتم 1. اصلاح شد. معمولا اینطوری ویزا میدهند.

در قسمت جزوه سایت در بالای همین صفحه، بخشی به نام روادید هست که این موارد در آن توضیح داده شده است.

بله هر نوع مدارکی که نشان از تجربه و سابقه شما داشته باشد کمک میکند. حتی ممکن است جوایزی که برده اید و مدال و ... هم کمک کند.

RE: ویزای شنگن - راهنمایی برای پر کردن فرم ویزای شینگن و سایر موارد - yousef.jafarian - 19-04-2016

با سلام و خسته نباشید خدمت شما که خیلی لطف میکنین به سوالات پاسخ میدین . سوالی داشتم 

1. وقت سفارت گرفتم ولی واسه برنامه ریزی گرفتن تاریخ هتل و بلیط هواپیما مشکل دارم . معمولا جواب مصاحبه رو 2 هفته بعد میدن . من کی باید هتل و هواپیما رزرو کنم ؟ 

2: واسه ترجمه و کپی مدارک میخوام رنگی کپی بگیرم چون هم شیکتره و  هم  واٌضح تر .  آیا مشکلی داره ؟

با تشکر

RE: ویزای شنگن - راهنمایی برای پر کردن فرم ویزای شینگن و سایر موارد - ساري - 23-04-2016

سلام
 من سه شنبه براي تحويل مدارك جهت اخذ ويزا در سفارت هلند بودم.
1: ورود افراد را با كيف و موبايل ممنوع مي باشد پس از اعتراض افراد عنوان كردند كه ما اعلام كرديم كه كيف و موبايل ممنوع است در صورتيكه در ايميلي كه از طرف سفارت ارسال شد چنين چيزي بيان نشده بود .
2: حتما  افراد شاغل به كار بايد گواهي اشتغال به كار با ترجمه داشته باشند اگر نداشته باشند بايد فيش حقوقي سه ماه گذشته ترجمه شده و سوابق بيمه تامين اجتماعي ترجمه شده را تحويل دهند . ( سوابق بيمه خيلي مهم است حتما داشته باشيد .من با بدبختي تونستم اون روز سوابق رابگيرم چون مرتب سايت تامين اجتماعي قطع است . )
3: مدارك نيازي به مهر دادگستر ي ندارد .
4: بعضي از موسسات بانكي پرينت حساب جاري را به زبان فارسي مي دهند و در سيستم مالي خود زبان انگليسي ندارند دراين صورت بايد پرينت ترجمه شود . وگرنه قابل قبول نيست .
5: عكس نبايد روتوش شده باشد . حتما به عكاسي تاكيد كنيد كه عكس شما بدون روتوش باشد عكس خودم با اينكه به عكاسي گفته بودم روتوش نباشد ولي از نظر آنها روتوش شده بود و من مجبور شدم كه دم در عكس بگيرم .
6: من چون براي سفارت انگليس هم وقت داشتم به سفارت هلند گفتم كه من به پاسپورت خودم براي ارائه به سفارت انگليس نياز دارم خوشبختانه سفارت تمام كارهاي من را انجام داد و پاسپورت را به من داد و گفت كه هفته بعد جواب نهايي ويزا را مي دهد بعد از اينكه سفارت انگليس پاسپورت را به من تحويل داد به سفارت هلند تحويل دهم تا مهر بزند .

RE: ویزای شنگن - راهنمایی برای پر کردن فرم ویزای شینگن و سایر موارد - fahim9195 - 26-04-2016

دوستان سلام .. چندتا سوال خیلی مهم داشتم ممنون میشم اگر اطلاعاتی دارین بهم بدین
من و همسرم میخوایم از طریق دعوتنامه از طرف پسر عمه همسرم برای ویزای توریستی بلژیک اقدام کنیم .. البته عمه همسرم به همراه همه بچه هاش مقیم اونجا هستن
اولین بارمون هست که برا شنگن اقدام میکنیم و بچه هم نداریم
همسرم شغلش آزاده چند ماه گذشته بعلت مشکلاتی که با بیمه داشته حساب بانکیش مسدوده اما یه حساب مشترک داره که کارکردش هم خیلی خوب بوده ..
خودم هم شاغل نیستم درسم تموم شده کارشناسی ارشد دارم و الان دارم تو اموزشگاه زبان انگلیسی میخونم
از نظر سند ملکی یه قولنامه خونه داریم بنام منه و ماشین به نام من
1.بنظرتون با این شرایط احتمالش هست بهمون ویزا رو بدن یا نه ؟
2.اگر سند یه خونه به نام من و سند یه زمین یا خونه بنام همسرم به موارد بالا اضافه بشه در این صورت شرایطمون رو چجوری میبینین؟

RE: ویزای شنگن - راهنمایی برای پر کردن فرم ویزای شینگن و سایر موارد - rezanegar - 27-04-2016

با سلام.اگه ممکنه راهنماییم کنید
دعوت نامه ای که واسه من ارسال شده از طرف شوهر خواهرم و از ایتالیا هستس
1-ایا با توجه به توضیحات پایین صفحه 2 فرمهای درخواست ویزا من میبایست ردیفهای 34 و 35 را کامل کنم یا خیر؟

RE: ویزای شنگن - راهنمایی برای پر کردن فرم ویزای شینگن و سایر موارد - ForeverBlue - 30-04-2016

(26-04-2016, 12:43 AM)fahim9195 نوشته: دوستان سلام .. چندتا سوال خیلی مهم داشتم ممنون میشم اگر اطلاعاتی دارین بهم بدین
من و همسرم میخوایم از طریق دعوتنامه از طرف پسر عمه همسرم برای ویزای توریستی بلژیک اقدام کنیم .. البته عمه همسرم به همراه همه بچه هاش مقیم اونجا هستن
اولین بارمون هست که برا شنگن اقدام میکنیم و بچه هم نداریم
همسرم شغلش آزاده چند ماه گذشته بعلت مشکلاتی که با بیمه داشته حساب بانکیش مسدوده اما یه حساب مشترک داره که کارکردش هم خیلی خوب بوده ..
خودم هم شاغل نیستم درسم تموم شده کارشناسی ارشد دارم و الان دارم تو اموزشگاه زبان انگلیسی میخونم
از نظر سند ملکی یه قولنامه خونه داریم بنام منه و ماشین به نام من
1.بنظرتون با این شرایط احتمالش هست بهمون ویزا رو بدن یا نه ؟
2.اگر سند یه خونه به نام من و سند یه زمین یا خونه بنام همسرم به موارد بالا اضافه بشه در این صورت شرایطمون رو چجوری میبینین؟

درود بر شما
من احتمالش رو بسیار ضعیف میدونم که به شما ویزا بدهند. چون هم اولین شنگن تان است، هم خانوادگی است، هم شغل همسرتان دستخوش مشکلاتی شده و ...
در چنین حالتی خیلی نمیتوان روی سند و ... حساب کرد.