آکادمیا کافه
مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: TOEFL (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-TOEFL)
+----- انجمن: آزمون iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-iBT)
+------ انجمن: مشاوره و رفع اشکال iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-iBT)
+------ موضوع: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D9%85%D9%86%D8%B8%D9%88%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%A7%D9%86-iBT)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - blur - 11-10-2012

(11-10-2012, 03:54 PM)salazar716 نوشته: خو وقتی یه نفر دایره ی لغتش رو ببره بالا و نصفِ هر کتاب رو هم نخونه خوب طبیعیه که دو ماهه تموم شه!
کلا اول بهتره دایره ی لغت تا حد معقول بالا بره و بعد تمرینه رایتینگ و اسپیکینگ و بعد کتاب های تافل یا از همون اول کتاب های تافل و بالا بردنه دانشه لغت و رایتینگ و اسپیکینگ؟!
آخه من الان دومی رو دارم اجرا میکنم واقعا وقته درس خوندن واسه معدل و اینا و یا حتی ذره ای کاره اضافه واسه دانشگاه رو ندارم!
خواستم ببینم میشه به نوعه 1 تبدیلش کرد که یه ذره جای درس و کاره اضافه هم بمونه یا نمیشه.
به نظر بنده حقیر شما حتما معدلتون در اولویته چون نمیشه تغییرش داد بعدا!....آخه یه طوری گفتین که انگار رسما وقتتون اضافه اومده! حتما ولی کل یکی دوتا کتابو بخونین تا امتحان....درسته میگن مثلا اسپیکینگ فلان کتاب مثلا کمتر منطبق با آزمونه ولی علاوه بر اینکه همشون اینطوری نیستن، شما باید بالاخره با یه چیزی تمرین کنین...من فکر کنم شما زمان مطالعتون رو کم کنین ولی کلا کنار نذارین هیچی رو...مثلا بهیچ وجه تماستون رو با لسینینگ های آکادمیک از دست ندین...نمره سه تا اسکیلتون بطور مستقیم و غیرمستقیم به نمره لسینینگ بستگی داره و لسینینگ هم راه افتادنش متاسفانه به زمان نیاز داره (البته اگه بک گراند خیلی خوبی داشته باشین راحت تره) پس آهسته و پیوسته Wink ...حالا نمره خوب ردینگ خیلی بستگی داره به لغت...شما بهتره تا یه حد لغت بلد باشین...مثلا حتما essential word رو بخونین و کلا دایره لغتتون رو ببرین بالا، به تدریج و با لغاتی که پرکاربردن در متن ها و لکچرها ...و نهایتا کمبریج رو یه طوری تو برنامه تون بذارین که کامل بخونین...حتما موفق میشین Smile

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - ahmadpashaei - 12-10-2012

با سلام به فواد جان
یادت باشه از معدل قافل نشید که دیگه جبرانی براش نیست و اصولا مهمترین معیار در کنار gre هست. در ضمن speaking&listening اصلا در مدت کم تغییر نمیکنه و مواظب باشید.موفق باشی.

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - mhz_ir - 25-01-2013

دوستان من بیشتر پستای تاپیک رو خوندم.هر کسی یکی از کتابا رو برای هر اسکیل پیشنهاد داده بود.
سوالم اینه که کل کتابا رو شما با این حجم خوندید؟!به نظرتون من سطح pre intermediate با 3ماه وقت گذاشتن روزی حداکثر 4 ساعت
کدوم کتابا رو بخونم؟واینکه خوندن همزمان برای GRE رو باهاش توصیه میکنید؟تشکر

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - blur - 25-01-2013

(25-01-2013, 06:19 PM)mhz_ir نوشته: دوستان من بیشتر پستای تاپیک رو خوندم.هر کسی یکی از کتابا رو برای هر اسکیل پیشنهاد داده بود.
سوالم اینه که کل کتابا رو شما با این حجم خوندید؟!به نظرتون من سطح pre intermediate با 3ماه وقت گذاشتن روزی حداکثر 4 ساعت
کدوم کتابا رو بخونم؟واینکه خوندن همزمان برای GRE رو باهاش توصیه میکنید؟تشکر
شما با سطح pre intermediate با 3ماه وقت گذاشتن روزی حداکثر 4 ساعت نمیرسید مسلما GRE رو هم با تافل مطالعه کنید...اگه همین قدره وقتتون برا تافل ...روی همون فوکوس کنید...شما با دلتا می تونید شروع کنید...یعنی برین ببینین اگه براتون سنگین نیست شروع کنید بخونید (همراه با لغت: essential words) اگه سنگین بود بهتره برین لانگمن رو اول بخونین... اون که تموم شد لسینینگ های بارونز و کل کتاب کمبریج رو کار کنید بعد هم اینکه TPO ها الان موجود هستن (سوالات آزمون های سالهای قبل تافل ) اونارو هم حتما وقت بذارین کار کنین. برا اسپیکینگ هم از پاورپوینت های نت فول استفاده کنید و با اون فرمت جلو برین..برا رایتینگ می تونید کتاب رایتینگ بارونز رو کار کنید..این در حالت کلی هست...شما یه کم برین جلو ببینین تو کدوم اسکیل خاصی ضعف دارین رو اون قسمت رو بیشتر کار کنید...

مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - eliroz - 26-03-2013

سلام دوستان 
ببخشید نمیدونم که سوالم رو باید تو کدوم تاپیک مطرح کنم. من 16 مارچ تافل امتحان دادم و شدم 80 که اصلا خوب نیست میخوام دوباره تو می امتحان بدم . به نظرتون تو این مدت چی ها باید بخونم تا نمره ام به 100 برسه. من یک ماه کمتر برای تافل خودم ان هم روزی 3 ساعت. 
R:20
L:18
S:22
W:20
ممنون میشم که راهنمائی ام کنید. 

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - MaMi - 27-03-2013

(26-03-2013, 10:43 PM)'eliroz' نوشته: سلام دوستان 
ببخشید نمیدونم که سوالم رو باید تو کدوم تاپیک مطرح کنم. من 16 مارچ تافل امتحان دادم و شدم 80 که اصلا خوب نیست میخوام دوباره تو می امتحان بدم . به نظرتون تو این مدت چی ها باید بخونم تا نمره ام به 100 برسه. من یک ماه کمتر برای تافل خودم ان هم روزی 3 ساعت. 
R:20
L:18
S:22
W:20
ممنون میشم که راهنمائی ام کنید. 

دوست من، بنظر من و با توجه به نمره ای که در مهارت های مختلف کسب کردید، شما باید بر روی Listening بیشتر از سایر مهارت ها وقت بگذارید. بنظرم برای تقویت این مهارت، میتونید با Listening های کتاب دلتا شروع کنید و همونطور که دوستان  در ارسال های پیش اشاره کردند؛
نقل قول:
تقویت مهارت شنیداری به تنهایی برای گرفتن نمره بالا در این بخش کافی نیست. تمرکز و دقت بالا و داشتن صبر و حوصله کافی برای گوش دادن دقیق و پاسخگویی به همه فایلهای صوتی که برای شما پخش میشه هم به همین نسبت اهمیت داره. با توجه به اینکه طول مدت این بخش بین 40 تا 50 دقیقه هست ، ممکنه برای پاسخگویی به بخش های آخر listening خسته بشین و جوابهای اشتباه شما بیشتر بشه .

به همین دلیل پیشنهاد میکنم که این فایل های صوتی رو گوش کنید حتما. در مورد Speaking هم منابع NoteFull مناسب هستند. برای بالابردن نمره در بخش Writing هم پیشنهاد میکنم که حتما نمونه های ETS رو مطالعه کنید. برای بخش Reading هم این کتاب رو میتونم توصیه کنم به شما. از طرفی بنظرم در روزهای نزدیک به امتحان حتما از منابع موجود در این تاپیک (نرم افزارهای شبیه ساز آزمون) و از اون مهم تر TPO ها استفاده کنید.
موفق باشید Smile

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - Ali136789 - 02-04-2013

با سلام و خسته نباشید
من ترم دوم ارشد هستم و می خوام  سال 94 برای امریکا اپلای کنم.سطح زبانم در حد کتاب های دبیرستانه(عملا هیچ) .می خوام ببینم می تونم نمره  بالا بگیرم با روزی 2تا 2.5 ساعت مطالعه؟از کجا شروع کنم؟کی امتحان بدم؟
(البته هر نوع تافل)

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - blur - 02-04-2013

(02-04-2013, 05:09 PM)'sahragardali' نوشته: با سلام و خسته نباشید
من ترم دوم ارشد هستم و می خوام  سال 94 برای امریکا اپلای کنم.سطح زبانم در حد کتاب های دبیرستانه(عملا هیچ) .می خوام ببینم می تونم نمره  بالا بگیرم با روزی 2تا 2.5 ساعت مطالعه؟از کجا شروع کنم؟کی امتحان بدم؟
(البته هر نوع تافل)

اول شما تکلیف خودتونو مشخص کنید که میخواین تافل بدین یا آیلتس چون تو هر دو تاپیک هم پست دادین!!!!! بفرض تافل خدمتتون عرض میکنم:
دو سال-دو سال و نیم وقت دارین برا دوتا امتحان تافل و GRE... ببینین به نظر من شما چون سطح زبانتون بالا نیست اول سطح زبان عمومیتون رو تقویت کنید. مثلا کلاس فشرده زبان برین و بطور منظم هر روز اون دو سه ساعت رو زبان بخونین (آیلتس هم بخواین بدین باز این تقویت زبان عمومی سرجاش هست و فرقی نداره)، بخصوص لسینینگ حتما حتما هر روز گوش کنید و  از لسینینگ های ساده شروع کنید و ضمنا از لسینینگ های لانگمن هم می تونید گوش کنید (کلا لانگمن رو می تونید آهسته آهسته بخونین). اوایل هر لسینینگی که گوش می کنید بنویسید و بعد به transcript لسینینگ مراجعه کنید و اونقدر گوش کنید که متوجه شین چی میگه (روی کلمات فوکوس نکنید مفهوم رو بگیرین)...سطح زبانتون رو به جایی برسونید که خوندن کتاب دلتا براتون سخت نباشه و متوسط باشه وقتی به اون مرحله رسیدین دیگه فقط رو منابع تافل تمرکز کنین...بعد از دلتا لسینینگ های بارونز و کل کتاب کمبریج رو حتما کار کنید. بعدش بنابه وقتتون می تونید از آکسفورد، mastering skills و تامسون هم مطالعه کنید. برای اسپیکینگ ویدئوهای نت فول رو کار کنید و TPO ها هم کامل کار کنید (امتحانات گذشته تافل) (با توجه به سطح زببانتون پس اول زبان عمومی تون رو تقویت کنید و بعد پیشنهادم اینه که برا تافل بطور اختصاصی 6 ماه وقت بذارین (منابعی که عرض کردم). این منابع اکثرا تو فروم موجود هستن و می تونید دانلود کنید. موفق باشین.

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - ahmadpashaei - 08-04-2013

سلام. این کتاب cracking ibt چطوره؟ کسی کار کرده؟میگن از همه بهتره و .... فقط یک آموزشگاه ایران-کانادا در عباس آباد هست که داره اینو کار می کنه.البته دوستم گفته موضوعات انشای (سولات رو میگما) کتابهای لانگمن،دلتا،برنز و .. بجز ets همه اشتباهه و در آزمون اصلی اینجوری نمیگن add,contrast,challenge va casts doubt !!! راسته؟

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - Simon2007 - 08-04-2013

(08-04-2013, 03:48 PM)                             'ahmadpashaei' نوشته: سلام. این کتاب cracking ibt چطوره؟ کسی کار کرده؟میگن از همه بهتره و .... فقط یک آموزشگاه ایران-کانادا در عباس آباد هست که داره اینو کار می کنه.البته دوستم گفته موضوعات انشای (سولات رو میگما) کتابهای لانگمن،دلتا،برنز و .. بجز ets همه اشتباهه و در آزمون اصلی اینجوری نمیگن add,contrast,challenge va casts doubt !!! راسته؟

كتاب خوبيه. خوندنش خيلي خوبه چون يه جورايي همراه با سرگرميه و مخاطب شماييد. ولي از نظر قدرت به پاي بارونز و كمبريج نميرسه. من خوندنش رو توصيه ميكنم . نكاتي در اون هست كه بد نيست بدونيد. زيادم زمان نميبره چون صفحاتش خالي زياد داره. در مورد ادعاي دوستتون حرفي ندارم. هنزو اونقدر بزرگ نيستم كه همچين كتابهايي رو كه سالهاست رفرنسه زير سوال ببرم. شادزي [img]images/smilies/biggrin.gif[/img]