آکادمیا کافه
سوالات پیرامون ارسال ریزنمرات و مدارک تحصیلی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: سوالات پیرامون ارسال ریزنمرات و مدارک تحصیلی (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%BE%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D8%B1%DB%8C%D8%B2%D9%86%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

RE: سوالات پیرامون ارسال ریزنمرات و مدارک تحصیلی - pama - 08-11-2014

(07-11-2014, 03:18 PM)'armani' نوشته: سلام
دوستان می خوام ببینم الان تو ایران کجا کپی مدارک رو برابر با اصل می کنند ؟
بعضیا گفتن دادگستری، وزارت امور خارجه، یا ؟
اینو می دونم که خود دانشگاه و دارالترجمه گفتن نمی کنیم این کارو
لطفا راهنمایی کنید
ممنون

سلام.
دوست بزرگوارم کپی برابر اصل شدن مدارک شما تو دفتر خانه های ثبت اسناد رسمی انجام میشه، شما تشریف میبرید یکی از این دفتر خونه ها اونا براتون این کار رو انجام میدن.
البته گاها اسنادی که تو یه رفتر خانه یا محضری تنظیم شدن تو همون محضر هم باید برابر اصل بشن و دفتر خونه های دیگه به ندرت این کارو انجام میدن، در نتیجه شما یه سند رو که تنظیم کردین تو همون دفترخونه اونو کپی برابر اصل هم بکنید که بعدا به مشکل نخورید، البته دفترخونه هایی هم هستند که این کار رو انجام میدن، یعنی اسناد تنظیم شده تو جاهای دیگه رو برابر با اصل میکنن، اگه شمارش درست خاطرم باشه دفترخانه ی شماره 193 تو میدون هفت تیر این کار رو انجام میده، منتها خب ندرتا پیش میاد...
موفق باشید.

RE: سوالات پیرامون ارسال ریزنمرات و مدارک تحصیلی - armani - 14-11-2014

(08-11-2014, 12:21 PM)'pama' نوشته:
سلام.
دوست بزرگوارم کپی برابر اصل شدن مدارک شما تو دفتر خانه های ثبت اسناد رسمی انجام میشه، شما تشریف میبرید یکی از این دفتر خونه ها اونا براتون این کار ور انجام میدن.
البته گاها اسنادی که تو یه رفتر خانه یا محضری تنظیم شدن تو همون محضر هم باید برابر اصل بشن و دفتر خونه های دیگه به ندرت این کارو انجام میدن، در نتیجه شما یه سند که تنظیم کردین تو همون دفترخونه اونو کپی برابر اصل هم بکنید که بعدا به مشکل نخورید، البته دفترخونه هایی هم هستند که این کار رو انجام میدن، یعنی اسناد تنظیم شده تو جاهای دیگه رو برابر با اصل میکنن، اگه شمارش درست خاطرم باشه دفترخانه ی شماره 193 تو میدون فت تیر این کار رو انجام میده، منتها خب ندرتا پیش میاد...
موفق باشید.

خیلی تشکر می کنم، بله اما ظاهرا دفتر خونه ها همشون مهر فارسی دارن، که فک نمی کنم برای یه کشور دیگه مناسب باشه ، نه ؟
یعنی اونا که از زبون ما چیزی نمی فهمن که ببینن مهر چی هست !
درست نمیگم ؟

ممنون

RE: سوالات پیرامون ارسال ریزنمرات و مدارک تحصیلی - ahmadpashaei - 14-11-2014

(14-11-2014, 01:33 AM)'armani' نوشته:
خیلی تشکر می کنم، بله اما ظاهرا دفتر خونه ها همشون مهر فارسی دارن، که فک نمی کنم برای یه کشور دیگه مناسب باشه ، نه ؟
یعنی اونا که از زبون ما چیزی نمی فهمن که ببینن مهر چی هست !
درست نمیگم ؟
ممنون

سلام. منظورتون از این سوال چیه؟ حرفتون درسته ولی اگر سوال اصلی رو دقیق بپرسید بهتر میشه راهنمایی کرد. می خواهید کپی سندی رو برابر اصل کنید ولی مهرش به زبانی غیر فارسی باشه؟

RE: سوالات پیرامون ارسال ریزنمرات و مدارک تحصیلی - armani - 14-11-2014

(14-11-2014, 01:49 AM)'ahmadpashaei' نوشته:
سلام. منظورتون از این سوال چیه؟ حرفتون درسته ولی اگر سوال اصلی رو دقیق بپرسید بهتر میشه راهنمایی کرد. می خواهید کپی سندی رو برابر اصل کنید ولی مهرش به زبانی غیر فارسی باشه؟

نه دوست من، می خوام مدارک لیسنس رو که یه بار ترجمه کردم دیگه ده دفعه پول ترجمه ندم واسه اپلای در دانشگاه های مختلف،
اینام رو کپی ترجمه ها مهر برابر اصل بزنن فک نمی کنم اونا قبول کنند

RE: سوالات پیرامون ارسال ریزنمرات و مدارک تحصیلی - pama - 15-11-2014

(14-11-2014, 12:43 PM)'armani' نوشته:
نه دوست من، می خوام مدارک لیسنس رو که یه بار ترجمه کردم دیگه ده دفعه پول ترجمه ندم واسه اپلای در دانشگاه های مختلف،
اینام رو کپی ترجمه ها مهر برابر اصل بزنن فک نمی کنم اونا قبول کنند

دوست بزرگوارم؛
اینکه شما یکی از مدارک مورد نیاز برای اپلای رو بخواین کپی و یا اسکن ترجمش رو بفرستین خیلی به ندرت پیش میاد که ازتون بخوان بپذیرن و عموما شما باید اصل ترجمه رو بفرستید، البته خب اگر با ددانشگاه مقصدتون صحبت کردید و این قضیه مشکلی از نظر اونها نداره که خب جای بحث نداره.
ببینید دوست من، یکی از مواردی که ممکنه کپی برابر اصل کردن مدارک پیش بیاد جایی مثل سفارت خونه هاست که شما زمانی که میخواید مثلا برای یکی از بورس های اتحادیه اروپا فرضا اقدام کنید نیاز هست که یه سری مدارک رو به سفارت خونه ی خاصی ارائه بدید که این مدارک رو باید ترجمه هم بکنید و گاها پیش میاد که این مدارک دیگه نسخه ی اصلی فارسیشون مورد نیاز اونا نیست و اونا فقط ترجمشو میخوان، تو یه همچین موردی ازتون کپی اون مدرک فارسیه (که میتونه مثلا اقرار نامه ی سرپرست خانواده ... باشه) رو میخوان نه خود اصلیشو، اما کپیه بدون برابر با اصل شدن معتبر نیست و شما می برید اونو برابر اصل میکنید و به همراه ترجمه ی اصلی تحویل سفارت میدید.
این فقط یه مثال برای یکی از کاربردهای کپی برابر اصل بود و من نمیدونم دانشگاهی که شما میخواید براش اپلای کنید کپی برابر اصل ترجمه ی یکی از مدارک اصلی مورد نیاز برای اپلای رو میپذیره یا خیر؟

اگر هماهنگ کردین و مشکلی نداره و اونا می پذیرن، باید عرض کنم خدمتتون که اون مهری که دفترخونه بابت کپی برابر اصل شدن براتون میزنه رو دارالترجمه ترجمه میکنه و به زبانی که میخواین برمیگردونه، یعنی عینا یه مهری کنار همون مهر محضر براتون میزنه که ترجمه ی اون مهره و این کار انجام میشه تو دارالترجمه ها.

موفق باشید.

RE: سوالات پیرامون ارسال ریزنمرات و مدارک تحصیلی - mehrdadbala - 19-12-2014

سلام دوستان 
ممنون میشم کمکم کنید

من دانشجوی سال آخر کارشناسی صنعت نفت هستم و برای فوق میخواستم اقدام کنم.
تا الان فکر میکردم که ریز نمرات غیر رسمی (انگلیسی و فارسی) که دانشگاه داده کافیه ولی دیروز که رفتم وزارت خارجه فهمیدم که اصلن ارزشی نداره. 
الان من باید چیکار کنم که مدارکم معتبر باشه؟

ریزنمرات فارسی مهردانشگاه روش نیست فقط مهرزدن که فاقد ارزش تحصیلی. (نمیدونم میتونم مهر دانشگاه رو بگیرم یا نه چون خیلی اذیت میکنن. الان من باید مدارکم رو ببرم وزارت علوم تایید کنم (که بازم سوال اینه که تایید میکنن قبل از فارغ التحصیلی ؟؟)  
یا اینکه اگر مهردانشگاه بخوره دارالترجمه ترجمه میکنه و میشه مهر دادگستری و وزارت خارجه رو گرفت. (من برای فنلاندف ایتالیا، اسپانیا و فرانسه میخوام اقدام کنم که فنلاند تایید این وزارت خونه ها و سفارت رو میخواد.)

خیلی سردرگمم  و استرس اینو دارم هیچی حاضر نشه ممنون اگه راهنماییم کنید.

RE: سوالات پیرامون ارسال ریزنمرات و مدارک تحصیلی - Andre - 19-12-2014

(19-12-2014, 03:37 PM)'mehrdadbala' نوشته: سلام دوستان 
ممنون میشم کمکم کنید
من دانشجوی سال آخر کارشناسی صنعت نفت هستم و برای فوق میخواستم اقدام کنم.
تا الان فکر میکردم که ریز نمرات غیر رسمی (انگلیسی و فارسی) که دانشگاه داده کافیه ولی دیروز که رفتم وزارت خارجه فهمیدم که اصلن ارزشی نداره. 
الان من باید چیکار کنم که مدارکم معتبر باشه؟
ریزنمرات فارسی مهردانشگاه روش نیست فقط مهرزدن که فاقد ارزش تحصیلی. (نمیدونم میتونم مهر دانشگاه رو بگیرم یا نه چون خیلی اذیت میکنن. الان من باید مدارکم رو ببرم وزارت علوم تایید کنم (که بازم سوال اینه که تایید میکنن قبل از فارغ التحصیلی ؟؟)  
یا اینکه اگر مهردانشگاه بخوره دارالترجمه ترجمه میکنه و میشه مهر دادگستری و وزارت خارجه رو گرفت. (من برای فنلاندف ایتالیا، اسپانیا و فرانسه میخوام اقدام کنم که فنلاند تایید این وزارت خونه ها و سفارت رو میخواد.)
خیلی سردرگمم  و استرس اینو دارم هیچی حاضر نشه ممنون اگه راهنماییم کنید.

شما اگر مدارکتون رو از تعهد آزاد کرده باشید، مشکلی در دریافت ریزنمرات نخواهید داشت. حالا اینکه چندبار حوصله می کنند تا ریز نمرات انلگیسی واستون صادر کنند بستگی به خودشون داره. تصویر ریز نمرات فارسی و دانشامه تون رو از طریق سامانه وزارت علوم بفرستید تا آماده تأیید شه. در نهایت هم پس از تأیید دانشگاه به طور حضوری و یا پستی برید و مدارک رو تأیید کنید. تا تایید وزارت علوم نباشه، ترجمه رسمی با تأییدات انجام نمیشه. طبیعطاً هم سفارتها این ترجمه های غیر رسمی رو تأیید نمی کنند.

RE: سوالات پیرامون ارسال ریزنمرات و مدارک تحصیلی - mehrdadbala - 19-12-2014

(19-12-2014, 04:18 PM)'Andre' نوشته:
شما اگر مدارکتون رو از تعهد آزاد کرده باشید، مشکلی در دریافت ریزنمرات نخواهید داشت. حالا اینکه چندبار حوصله می کنند تا ریز نمرات انلگیسی واستون صادر کنند بستگی به خودشون داره. تصویر ریز نمرات فارسی و دانشامه تون رو از طریق سامانه وزارت علوم بفرستید تا آماده تأیید شه. در نهایت هم پس از تأیید دانشگاه به طور حضوری و یا پستی برید و مدارک رو تأیید کنید. تا تایید وزارت علوم نباشه، ترجمه رسمی با تأییدات انجام نمیشه. طبیعطاً هم سفارتها این ترجمه های غیر رسمی رو تأیید نمی کنند.

همونطور که گفتم من دانشجوی سال آخر کارشناسی  هستم و فارغ التحصیل نشدم. پس دانشنامه ای هم ندارم. 
دانشگاه هم اجازه تسویه نمیده قاعدتا.
این هم موارد ذکر شده در سایت کشور فنلاند :

If you have completed or are completing your degree in Iran, copies of the educational documents must be legalized by the Iranian Ministry of Foreign Affairs and the Finnish Embassy in Tehran. Official translations of educational documents must be certified by the Ministry of Justice. Copies of copies will not be accepted. All the copies must have the original stamp given by the Iranian Ministry of Foreign Affairs and the Finnish Embassy in Tehran

توی سایت اینجور که نوشته شده کسانی هم که هنوز فارغ التحصیل نشدن هم باید تاییدیه ها رو بگیرن. الان سوال من این هست که چون برای این تاییدیه ها نیاز به تایید وزارت علوم هست من باید چیکار کنم؟ این سامانه مدارک دانشجویان در حال تحصیل رو تایید میکنه؟ یا راه دیگه ای هست ؟
یا اصلن تایید نمیکنن که در اینصورت چرا ذکر شده؟ (من به این UAF که ایمیل زدم گفتن که داشتن دانشجویان در حال تحصیلی که این مسیر رو طی کردن)

[برش] معنای قسمت‌ها و فیلدهای مختلف فرم‌ها - pejman99 - 09-01-2015

من دانشگاه florida state university برای رشته مکانیک اپلای کردم و با مسئول graduate admission دانشکده مکاتبه کردم قرار شده که مدارکو آپلود کنم و اگه پذیرش دادن بعدا بفرستم. ولی در مورد ریپورت نمره هام ازش پرسیدم که اپلود اسکن کارنامه تافل و GRE برای بررسی پذیرش کافیه یا نه این جوابو بهم داد:
The scanned copies would be enough for myself to review your application, but you will need official copies sent through ETS for admission into the program.
حالا من واقعا نفهمیدم نیازه الان نمره هامو ریپورت کنم یا با همین امکان دادن پذیرش بهم هست و بعد از گرفتن پذیرش میتونم نمره هامو بفرستم؟!
راستش تاپیک مربوط به سوالمو پیدا نکردم واسه همین اینجا مطرحش کردم. ممنون میشم راهنماییم کنین

RE: معنای قسمت‌ها و فیلدهای مختلف فرم‌ها - blur - 09-01-2015

(09-01-2015, 11:08 AM)'pejman99' نوشته: من دانشگاه florida state university برای رشته مکانیک اپلای کردم و با مسئول graduate admission دانشکده مکاتبه کردم قرار شده که مدارکو آپلود کنم و اگه پذیرش دادن بعدا بفرستم. ولی در مورد ریپورت نمره هام ازش پرسیدم که اپلود اسکن کارنامه تافل و GRE برای بررسی پذیرش کافیه یا نه این جوابو بهم داد:
The scanned copies would be enough for myself to review your application, but you will need official copies sent through ETS for admission into the program.
حالا من واقعا نفهمیدم نیازه الان نمره هامو ریپورت کنم یا با همین امکان دادن پذیرش بهم هست و بعد از گرفتن پذیرش میتونم نمره هامو بفرستم؟!
راستش تاپیک مربوط به سوالمو پیدا نکردم واسه همین اینجا مطرحش کردم. ممنون میشم راهنماییم کنین

بله در صورتیکه بخوان بهتون ادمیشن بدن نیاز به فرستادن نمره از طریق ETS هست تا این ادمیشن رو بدن. منظورشون این هست که در مراحل اولیه رویو نیازی نیست.