آکادمیا کافه
ویزای شنگن - راهنمایی برای پر کردن فرم ویزای شینگن و سایر موارد - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+--- موضوع: ویزای شنگن - راهنمایی برای پر کردن فرم ویزای شینگن و سایر موارد (/Thread-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%D9%86%DA%AF%D9%86-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B1-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%81%D8%B1%D9%85-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%DB%8C%D9%86%DA%AF%D9%86-%D9%88-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

RE: قوانین مربوط به انواع روادید (ویزا) - ForeverBlue - 18-12-2015

(18-12-2015, 09:53 AM)shahramcat نوشته: قربان ممنون

فقط من نمیدونم که با پرواز تهران / رم وقتی رسیدم آتن یک کانکشن داره و بعد میره رم . تو آتن پاسپورت مهر میشه و بعد سوار هواپیما رم میشیم یا نه ؟ 

من حتما باید از فرودگاه خارج بشم تا مهر بخوره یا احتیاجی نیست ؟

خواهش میکنم.

دوست عزیز، بسیار مهم است که ببینید فاصله زمانی بین دو پروازتان به چه شکل است. اگر مثلا بین دو پرواز زیر 2 یا 3 ساعت فاصله باشد اصلا فرصت نمیکنید که وارد یونان شوید.
ببینید، وارد یونان شدن در اینجا یعنی شما وقتی به فرودگاه رسیدید، به سالن ترانزیت نروید و از گیت مخصوص ورود رد شوید. در آن گیت ماموران پلیس مرزی هستند و پاسپورت و ویزای شما را چک میکنند و مهر ورود میزنند و بعد از آن شما در حقیقت وارد شده اید.
حالا میتوانید به محض رد شدن از آن گیت، بروید و سوار یک هواپیمای دیگر بشوید.

من اکیدا توصیه دارم اگر فاصله زمانی بین پروازهایتان کم است، بلیطهای خود را تغییر دهید به شکلی که وارد یونان بشوید. 
این احتمال ورود دارد اگه وارد یونان نشوید و بخواهید از رم وارد شنگن شوید، به شما اجازه ورود ندهند چون اولین شنگن تان است و حساس هستند به این که چرا به کشوری که از آن شنشگن گرفته اید نرفته اید و برای ویزاهای بعدی هم این کار خوب نیست.

RE: قوانین مربوط به انواع روادید (ویزا) - shahramcat - 18-12-2015

(18-12-2015, 02:04 PM)ForeverBlue نوشته: خواهش میکنم.

دوست عزیز، بسیار مهم است که ببینید فاصله زمانی بین دو پروازتان به چه شکل است. اگر مثلا بین دو پرواز زیر 2 یا 3 ساعت فاصله باشد اصلا فرصت نمیکنید که وارد یونان شوید.
ببینید، وارد یونان شدن در اینجا یعنی شما وقتی به فرودگاه رسیدید، به سالن ترانزیت نروید و از گیت مخصوص ورود رد شوید. در آن گیت ماموران پلیس مرزی هستند و پاسپورت و ویزای شما را چک میکنند و مهر ورود میزنند و بعد از آن شما در حقیقت وارد شده اید.
حالا میتوانید به محض رد شدن از آن گیت، بروید و سوار یک هواپیمای دیگر بشوید.

من اکیدا توصیه دارم اگر فاصله زمانی بین پروازهایتان کم است، بلیطهای خود را تغییر دهید به شکلی که وارد یونان بشوید. 
این احتمال ورود دارد اگه وارد یونان نشوید و بخواهید از رم وارد شنگن شوید، به شما اجازه ورود ندهند چون اولین شنگن تان است و حساس هستند به این که چرا به کشوری که از آن شنشگن گرفته اید نرفته اید و برای ویزاهای بعدی هم این کار خوب نیست.

قربام ممنون که وقت میزارید و پاسخ میدید 

فاصله زمانی 4 ساعت هست / تا پرواز بعدی که میره به رم . 

شما توصیه میکنید که من اگر هم شده 1 ساعت از گیت خارج بشم و برم تو شهر و برگردم ؟ مشکلی پیش نمیاد ؟ 

من قبلا شینگن فرانسه داشتم و از پاریس هم وارد شدم .

RE: قوانین مربوط به انواع روادید (ویزا) - ForeverBlue - 19-12-2015

(18-12-2015, 06:56 PM)shahramcat نوشته: قربام ممنون که وقت میزارید و پاسخ میدید 

فاصله زمانی 4 ساعت هست / تا پرواز بعدی که میره به رم . 

شما توصیه میکنید که من اگر هم شده 1 ساعت از گیت خارج بشم و برم تو شهر و برگردم ؟ مشکلی پیش نمیاد ؟ 

من قبلا شینگن فرانسه داشتم و از پاریس هم وارد شدم .

خواهش میکنم.

ببینید، نیازی نیست که وارد شهر بشوید. 
شما همین که از گیت ورود به کشور یونان رد بشوید و پاسپورت شما مهر ورود بخورد یعنی وارد شده اید. اصلا نیازی نیست فرودگاه را ترک کنید.
در همان فرودگاه میتوانید با یک هواپیمای دیگر پرواز کنید.

دلیل توصیه بر این که وارد یونان بشید رو هم در پاسخ قبلی گفتم. مهم این است که از همان کشوری که شنگن گرفته اید وارد شوید. برای کسانی که چندین بار شنگن کاری گرفته اند و دلیل قانع کننده ای برای ورود به کشوری غیر از کشور صادر کننده مدرک دارند موضوع متفاوت است. اما برای شما بهتره که وارد همان کشور صادر کننده بشوید.

این بازه زمانی به نظرم کمی ریسکه. چون شما مجبور هستید در صف بمانید و وارد شوید و دوباره برای پرواز بعدی آماده شوید و ممکن است وقت کم بیاورید. بویژه اگر پرواز اول شما تاخیر داشته باشد. اگر میتوانید پرواز دوم خود را تغییر دهید و یکی دو ساعت عقب تر بیندازید ریسک کمتری دارید.

RE: ویزای شنگن - راهنمایی برای پر کردن فرم ویزای شینگن و سایر موارد - olishamy - 16-01-2016

با  سلام خدمت دوستان عزیزم
فرمی که شما گذاشتید و میشه اونرو تایپ کرد کلا دو صفحه است اما فرم شینگن خود سفارت  هلند 3 صفحه (البته مطالب یکسانه) . این ایرادی نداره ؟

RE: ویزای شنگن - راهنمایی برای پر کردن فرم ویزای شینگن و سایر موارد - ForeverBlue - 16-01-2016

(16-01-2016, 02:24 AM)olishamy نوشته: با  سلام خدمت دوستان عزیزم
فرمی که شما گذاشتید و میشه اونرو تایپ کرد کلا دو صفحه است اما فرم شینگن خود سفارت  هلند 3 صفحه (البته مطالب یکسانه) . این ایرادی نداره ؟

درود بر شما
فرم ویزای شنگن برای همه کشورها یکسان است. برخی کشورها یک یا دو صفحه حاوی توضیحات و ... یک جای امضا برای این که پرکننده فرم تعهد کند فرم را با صداقت کامل و ... پرکرده است و فعالیت های خاصی نداشته است و غیره اضافه میکنند.
اگر میخواهید مطمئن تر باشید همان فرم سفارت هلند را پرکنید.

RE: ویزای شنگن - راهنمایی برای پر کردن فرم ویزای شینگن و سایر موارد - shahab99 - 13-02-2016

دوستان من میخوام برا المان اقدام کنم
 بنظرتون امکانش هست رد شم یا ویزا میگیرم؟ داییم دعوتنامه میفرسته و سند ماشین دارم با حساب بانکی حدود 15 تا 20 میلیون دانشجو هستم . بنظرتون لازم هست سند خونه جور کنم یا نه؟ البته سند خونه و حساب بانکی بهتر داریم که نشون بدیم برا خودمو میپرسم یعنی شخص خود من هم احتیاج داره که سند بزارم با خانواده میرم اما بابام میمونه ایران

RE: ویزای شنگن - راهنمایی برای پر کردن فرم ویزای شینگن و سایر موارد - ForeverBlue - 13-02-2016

(13-02-2016, 03:36 AM)shahab99 نوشته: دوستان من میخوام برا المان اقدام کنم
 بنظرتون امکانش هست رد شم یا ویزا میگیرم؟ داییم دعوتنامه میفرسته و سند ماشین دارم با حساب بانکی حدود 15 تا 20 میلیون دانشجو هستم . بنظرتون لازم هست سند خونه جور کنم یا نه؟ البته سند خونه و حساب بانکی بهتر داریم که نشون بدیم برا خودمو میپرسم یعنی شخص خود من هم احتیاج داره که سند بزارم با خانواده میرم اما بابام میمونه ایران
درود بر شما
احتمال رد شدن هست چون مجرد و غیر شاغل هستید بویژه اگر اولین شنگن شما باشد.

RE: ویزای شنگن - راهنمایی برای پر کردن فرم ویزای شینگن و سایر موارد - golbargsima - 06-03-2016

درود
من برای جمهوری چک میخوام اقدام کنم.
چه مدت زمانی برای گرفتن ویزا طول می کشد؟(یعنی کی برای گرفتن ویزا اقدام کنم؟)
کدام نوع ویزای شنگن رو باید بگیرم؟ 
کل هزینه ی گرفتن ویزای شنگن چند میشود؟
آیا نیاز هست اقامت بگیریم یا فقط باید ویزا بگیریم؟
با سپاس

RE: ویزای شنگن - راهنمایی برای پر کردن فرم ویزای شینگن و سایر موارد - ForeverBlue - 07-03-2016

(06-03-2016, 06:24 PM)golbargsima نوشته: درود
من برای جمهوری چک میخوام اقدام کنم.
چه مدت زمانی برای گرفتن ویزا طول می کشد؟(یعنی کی برای گرفتن ویزا اقدام کنم؟)
کدام نوع ویزای شنگن رو باید بگیرم؟ 
کل هزینه ی گرفتن ویزای شنگن چند میشود؟
آیا نیاز هست اقامت بگیریم یا فقط باید ویزا بگیریم؟
با سپاس

درود بر شما

از زمان مصاحبه معمولا دو تا 5 هفته طول میکشد.
بستگی دارد برای چه کاری شنگن میخواهید.  هزینه صرفا همان هزینه ای است که سفارت میگیرد. برای ویزای کوتاه مدت هزینه 60 یورو است.
لطفا این صفحه در سایت سفارت جمهوری چک را ببینید.
برای کمتر از 90 روز نیازی به اقامت ندارید.

RE: ویزای شنگن - راهنمایی برای پر کردن فرم ویزای شینگن و سایر موارد - golbargsima - 07-03-2016

(07-03-2016, 04:44 AM)ForeverBlue نوشته: درود بر شما

از زمان مصاحبه معمولا دو تا 5 هفته طول میکشد.
بستگی دارد برای چه کاری شنگن میخواهید.  هزینه صرفا همان هزینه ای است که سفارت میگیرد. برای ویزای کوتاه مدت هزینه 60 یورو است.
لطفا این صفحه در سایت سفارت جمهوری چک را ببینید.
برای کمتر از 90 روز نیازی به اقامت ندارید.

قرار است برای تحصیل به آنجا بروم، تحصیل به زبان انگلیسی، خودشان هم در سایت دانشگاه خیلی روی این موضوع (تحصیل خارجی ها) تبلیغ کرده اند.
حال با این تفاسیر به نظرتان باید اقامت بگیرم یا ابتدا باید همان ویزای 90 روز را بگیرم؟
به نظرتان کی اقدام کنم؟ چون زمان شروع کلاس ها شهریور 95 هست.
پ ن: هنوز پاسپورت هم ندارم.