آکادمیا کافه
پذیرش مستقیم از مقطع لیسانس به PhD - دکتری - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: پذیرش مستقیم از مقطع لیسانس به PhD - دکتری (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%85%D8%B3%D8%AA%D9%82%DB%8C%D9%85-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D8%A8%D9%87-PhD-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: پذیرش مستقیم از مقطع لیسانس به PhD - M1KE - 17-10-2013

بله دست کم در مورد این دانشگاه اینطور هست. دلیل این موضوع هم این هست که وقتی شما یک سال در همان دانشگاه خودشان درس خوانده باشید شناخت بهتری از توانمندی های شما خواهند داشت و مطمئن می شوند که برای شما هزینه کنند یا خیر. ولی وقتی همین طور مستقیم برای دکترا بگیرند این احتمال هست که فرد در عمل ضعیف ظاهر شود و هر دو (هم دانشجو هم دانشگاه) از کرده خود پشیمان شوند! البته اینطور که دیده ام بیشتر این دانشگاه ها این امکان را فراهم می کنند که اگر فرد نتوانست دکترا را به پایان برساند در صورتی که نیازمندی های ارشد را گذرانده بود به ایشان مدرک ارشد داده شود (مشابه حالتی که در ایران به دانشجویان سال دوم به بعد در کارشناسی در صورت انصراف مدرک کاردانی داده می شود). با این توضیحات می توانید با استادانشان هم در این مورد صحبت کنید ولی به احتمال زیاد همین پیشنهاد را می دهند. شما هم اگر واقعا فرد توانمندی باشید نباید قاعدتا با این موضوع مشکلی داشته باشید که در سال اول ارشد به دکترا سوییچ کند. به هر حال همان یک سال هم بخشی از دکترای شما در نظر گرفته می شود.
(17-10-2013, 02:08 PM)'Biomedical Eng' نوشته: یعنی خود دانشگاه بیش تر تمایل داره که در ابتدا ارشد باشیم و بعد دکترا ؟ 
با این حال یعنی شانس پذیرش در دکترا مستقیم کمتر هست و گرفتن فاند ؟

RE: پذیرش مستقیم از مقطع لیسانس به PhD - Biomedical Eng - 17-10-2013

در دانشگاه های آمریکا چطور ؟ شرایط full fund بودن ؟ 
چون متناسب با رشته ام بهترین دانشگاه ها harvard Medical School - MIT - John hopkins university هست که همه در اروپا . و این طور که خوندم در اروپا بیش تر Course محور هستند تا reserch محور - به همین دلیل زیاد امیدی به دکترا مستقیم نیست 

RE: پذیرش مستقیم از مقطع لیسانس به PhD - Biomedical Eng - 17-10-2013

اگر فقط یک سال اختلاف باشه برای رفتن به دکترا و خوب شرایط change از طرف خود دانشگاه 100% اعمال بشه - مشکل خاصی پیش نمیاد و خوب عملکرد خوب ، پیوند رزومه هم میشه 

فقط یک سوال با این حال یک سال ارشد و دکترا روی هم میشود 5 سال برای گرفتن مدرک ؟ 

من متاسفانه در مورد رشته ام نتوانستم در این دانشگاه لینک پیدا کنم ، مبتی بر دکترا مستقیم - اگر شما لینک دارید ، ممنون میشم بفرستید

RE: پذیرش مستقیم از مقطع لیسانس به PhD - Torkan - 17-10-2013

(17-10-2013, 02:18 PM)'M1KE' نوشته: بله دست کم در مورد این دانشگاه اینطور هست. دلیل این موضوع هم این هست که وقتی شما یک سال در همان دانشگاه خودشان درس خوانده باشید شناخت بهتری از توانمندی های شما خواهند داشت و مطمئن می شوند که برای شما هزینه کنند یا خیر. ولی وقتی همین طور مستقیم برای دکترا بگیرند این احتمال هست که فرد در عمل ضعیف ظاهر شود و هر دو (هم دانشجو هم دانشگاه) از کرده خود پشیمان شوند! البته اینطور که دیده ام بیشتر این دانشگاه ها این امکان را فراهم می کنند که اگر فرد نتوانست دکترا را به پایان برساند در صورتی که نیازمندی های ارشد را گذرانده بود به ایشان مدرک ارشد داده شود (مشابه حالتی که در ایران به دانشجویان سال دوم به بعد در کارشناسی در صورت انصراف مدرک کاردانی داده می شود). با این توضیحات می توانید با استادانشان هم در این مورد صحبت کنید ولی به احتمال زیاد همین پیشنهاد را می دهند. شما هم اگر واقعا فرد توانمندی باشید نباید قاعدتا با این موضوع مشکلی داشته باشید که در سال اول ارشد به دکترا سوییچ کند. به هر حال همان یک سال هم بخشی از دکترای شما در نظر گرفته می شود.

سلام mike عزیز
من از دانشگاههای امریکا پرسیدم اونایی که پذیرش داشتم و اونایی که میخواستم اپلای بکنم گفتن اصلا اینطوری نیس که شما به اسم مستقیم دکترا بیای و فاند بگیری بعد دوسال مدرک ارشد رو بدیم بهت و بگی خدافظ!
خودشم از جواب دادنشون معلوم بود که از سوالم ناراحت هستند!
حداقل واسه 13 تا دانشگاه که این جواب رو گرفتم و به خصوص اگه فاند بدن اصلا فک نکنم بشه تغییر داد از دکترا به ارشد..
لاقل من امریکا رو اینجوری دونستم حالا کانادا شما استاد تری

RE: پذیرش مستقیم از مقطع لیسانس به PhD - M1KE - 17-10-2013

طبیعی هست که وقتی فردی برای مدت طولانی تری روی شما سرمایه گذاری می کند اگر از ابتدا شما به ایشان بگویید که من ممکن است وسط کار درس رو رها کنم ناراحت بشوند. ولی اگر در عمل در سال دوم به بعد دکترا به مشکل بخورید آنوقت قضیه فرق می کند و دپارتمان در مورد دادن یا ندادن چنین مدرکی تصمیم گیری می کند. یکی از دوستان من چند سال پیش در اواسط دکترایش در دانشگاه Texas A & M با استادش به مشکل خورد و به همین دلیل یک مستری گرفت و در جای دیگری دوباره شروع به خواندن دکترا کرد. یا مثلا این دانشگاه در فلوریدا را نگاه کنید در خط آخر در این مورد نوشته:
Degree Granting
Students admitted to the program that do not complete the PhD degree requirements will be allowed, upon completion of normal departmental requirements, to receive the MS degree.
به نظر من شما نباید به هیچ عنوان در همان ابتدای کار چنین سوال هایی را از آنها بکنید چون پیش خودشان اینطور فکر می کنند که این فرد از همین ابتدای کار هم در به پایان رساندن دکترا جدیت ندارد و دارد روی راه فرار احتمالی فکر می کند. یکی از دلایلی که فاندهای دکترا در خیلی از رشته ها به صورت سال به سال تایید می شود و نه برای تمام دوره چند ساله دکترا، شاید همین موضوع باشد. چون به این شکل در هر سالی که فرد از نظر تحصیلی خیلی ضعیف ظاهر شود یا بخواهد ترک تحصیل کند جلوی هدر رفت فاند را می گیرند.
(17-10-2013, 02:29 PM)'Charming' نوشته:
سلام mike عزیز
من از دانشگاههای امریکا پرسیدم اونایی که پذیرش داشتم و اونایی که میخواستم اپلای بکنم گفتن اصلا اینطوری نیس که شما به اسم مستقیم دکترا بیای و فاند بگیری بعد دوسال مدرک ارشد رو بدیم بهت و بگی خدافظ!
خودشم از جواب دادنشون معلوم بود که از سوالم ناراحت هستند!
حداقل واسه 13 تا دانشگاه که این جواب رو گرفتم و به خصوص اگه فاند بدن اصلا فک نکنم بشه تغییر داد از دکترا به ارشد..
لاقل من امریکا رو اینجوری دونستم حالا کانادا شما استاد تری

RE: پذیرش مستقیم از مقطع لیسانس به PhD - pepsinardiola - 13-01-2014

سلام به همه. میخواستم بگم اگه کسی تونست با این شرایط (دایرکت پی اچ دی) از دانشگاه های تاپ 50 دنیا پذیرش با فاند بگیره ، رزومشو تو سایت بذاره. نمیدونم کار درستی کردم یا نه ولی راه دیگه ای به ذهنم نرسید. ممنون.

RE: پذیرش مستقیم از مقطع لیسانس به PhD - Torkan - 13-01-2014

(13-01-2014, 10:41 PM)'pepsinardiola' نوشته: سلام به همه. میخواستم بگم اگه کسی تونست با این شرایط (دایرکت پی اچ دی) از دانشگاه های تاپ 50 دنیا پذیرش با فاند بگیره ، رزومشو تو سایت بذاره. نمیدونم کار درستی کردم یا نه ولی راه دیگه ای به ذهنم نرسید. ممنون.

سلام
کارتون که درسته ولی سوالتون نمیدونم جای درستی مطرح شده باشه.
علامت کلاه کنار اسامی افراد رو بزنید میتونین تمام جزییات مربوطه رو راجع به پذیرش افرا ببینید.
در ضمن معدل بالا نمره جی ار ای بالا و مقاله تضمین کننده هستش.

RE: پذیرش مستقیم از مقطع لیسانس به PhD - deadxxxqueen - 17-01-2014

1.اگه ارشدو تو ايران بخونيم ( تهران يا شريف ) و بخوايم واسه دكترا فول فاند بگيريم احتمالش كمتره از دكتراي مستقيم؟
2.اين امكان وجود داره كه بلافاصله بعد از اتمام ارشد واسه گرفتن فاند دكترا اقدام نكنيم؟ يني ايجاد وقفه ي يك ساله مشكلي ايجاد ميكنه؟
3.اگه بخوايم واسه دكتراي مستقيم اقدام كنيم يني به محض اينكه ليسانشو گرفتيم يا حتي زودتر بايد اقدامات لازمو شرو كنيم؟
ببينيد سوال من در واقع اين هست كه به محض گرفتن مدرك بايد مشغول تحصيل در دوره ي بعدي باشيم؟
مثلا احيانا خواستيم دوباره جي ار اي بديم و خلاصه به دلايلي نشه بلافاصله مشغول به تحصيل شد اون موقع فاندو ازمون ميگيرن؟
4.ميشه هم واسه دكتراي مستقيم اقدام كرد و هم براي ارشد ايران؟ كه اگه يكيش نشد فرصتو از دست نديم؟
5.اگه هم ارشد ايران قبول شديم هم فاند دكتراي مستقيم گرفتيم انتخاب يكي از اينا (كه  مسلما اولي نخواهد بود![img]images/smilies/biggrin.gif[/img]) مشكلي ايجا نميكنه؟
مثلا دانشگاه كشور مورد نظر بگه اگه قصد اينجارو داشتي چرا ارشد ايران شركت كردي؟ يا باعث ايجاد شك بشه؟

RE: پذیرش مستقیم از مقطع لیسانس به PhD - Leopold - 17-01-2014

1- بستگی داره که شما با خوندن ارشد پیشرفت کنید یا پسرفت. اگه می خواید واسه دکترای مستقیم اپلای کنید باید معدل و نمرات زبان خوبی داشته باشید.
2- وقفه یک یا دو ساله مشکلی نداره. حتی من خیلی ها رو دیدم که 4-5 سال بعد از ارشدتون واسه دکترا اقدام کردن و در این مدت هم رزومشون تقویت کردند.
3- خیر. بایدی وجود ندارد. اینکه وقفه بندازید به خود شما بستگی داره.
4- بله جفت میشه باهم پیش برد. فقط حواستون باشه اگه سربازی داشته باشید فکر کنم قضیه کمی پیچیده بشه. چون بابت خوندن ارشد در ایران واسه شما معافیت تحصیلی صادر شده. این حتما پیگیری کنید.
5- شما اصلا لازم نیست که به دانشگاه مقصد بگی من دارم اینجا ارشد می خونم. 

RE: پذیرش مستقیم از مقطع لیسانس به PhD - Simon2007 - 18-01-2014

(17-01-2014, 03:05 PM)'deadxxxqueen' نوشته: 1.اگه ارشدو تو ايران بخونيم ( تهران يا شريف ) و بخوايم واسه دكترا فول فاند بگيريم احتمالش كمتره از دكتراي مستقيم؟
2.اين امكان وجود داره كه بلافاصله بعد از اتمام ارشد واسه گرفتن فاند دكترا اقدام نكنيم؟ يني ايجاد وقفه ي يك ساله مشكلي ايجاد ميكنه؟
3.اگه بخوايم واسه دكتراي مستقيم اقدام كنيم يني به محض اينكه ليسانشو گرفتيم يا حتي زودتر بايد اقدامات لازمو شرو كنيم؟
ببينيد سوال من در واقع اين هست كه به محض گرفتن مدرك بايد مشغول تحصيل در دوره ي بعدي باشيم؟
مثلا احيانا خواستيم دوباره جي ار اي بديم و خلاصه به دلايلي نشه بلافاصله مشغول به تحصيل شد اون موقع فاندو ازمون ميگيرن؟
4.ميشه هم واسه دكتراي مستقيم اقدام كرد و هم براي ارشد ايران؟ كه اگه يكيش نشد فرصتو از دست نديم؟
5.اگه هم ارشد ايران قبول شديم هم فاند دكتراي مستقيم گرفتيم انتخاب يكي از اينا (كه  مسلما اولي نخواهد بود![img]images/smilies/biggrin.gif[/img]) مشكلي ايجا نميكنه؟
مثلا دانشگاه كشور مورد نظر بگه اگه قصد اينجارو داشتي چرا ارشد ايران شركت كردي؟ يا باعث ايجاد شك بشه؟

سلام 
1-خير بسته به همت شما امكانش بيشتره. 
2-ناچارا اگر بخواهيد نمرات زبان عالي داشته باشيد معمولا اين وقفه اتومات شامل حالتونه.
3- مشكلي نداره اما دكتري مستقيم معدل نمرات زبان بالاتر نسبت به شخصي كه ارشد داره و براي همون پوزيشن اقدام مكينه ميطلبه.چون از شما انتظار ميره حالا كه ارشد رو اسكيپ ميكنيد قابليت هاي ويژه داشته باشيد. ( استثنا ممكنه) اما وقفه در حد 1-2 سال موردي نداره اگر به بطالت نگذره. 
4- كاملا معقوله و من هميشه توصيه ميكنم. 
5- دو سيستم متفاوت هستند و به هم هيچ ارتباطي ندارند. بسته به سليقه است گاهي فاند از دانشگاهي ناشناخته به ارشد مثلا از شريف اولويت پيدا نميكنه گاهي برعكس. بسته به ديد شما داره. 
كلا اونها تا شما نگيد متوجه نميشن.
شادزي[img]images/smilies/smile.gif[/img]