آکادمیا کافه
اعتبار مدارک دانشگاه های ایران برای تحصیل در آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: تحصیل در آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: اعتبار مدارک دانشگاه های ایران برای تحصیل در آلمان (/Thread-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: اعتبار مدارک دانشگاه های ایران برای تحصیل در آلمان - arashglory - 13-07-2015

سلام 
من معدل کارشناسیم 15/45 هست میخوام تو رشته computer science مقطع ارشد ادامه تحصیل بدم چند تا سوال داشتم
1- با این معدل دانشگاهی منو تو رشته computer science مقطع کارشناسی ارشد قبول میکنه؟
2-من پیش دانشگاهی نخوندم مشکلی پیش میاد؟
3- من کاردانیم مکانیک خودرو بوده وکارشناسیم نرم افزار واسه ارشد مشکلی پیش نمیاد؟
4-میخوام به زبون المانی تحصیل کنم البته سعی میکنم سطح b1رو بگیرم.
5-شهریه دانشگاهها از 0 تا 500 یورو برای هر ترم هست ؟ درسته؟
6-میگن هزینه 1 سال زندگی تو آلمان 8000 یورو میشه درسته؟
ممنون میشم اگه جواب سوالامو بدید.

RE: اعتبار مدارک دانشگاه های ایران برای تحصیل در آلمان - nader - 13-07-2015

(13-07-2015, 06:31 PM)arashglory نوشته: سلام 
من معدل کارشناسیم 15/45 هست میخوام تو رشته computer science مقطع ارشد ادامه تحصیل بدم چند تا سوال داشتم
1- با این معدل دانشگاهی منو تو رشته computer science مقطع کارشناسی ارشد قبول میکنه؟
2-من پیش دانشگاهی نخوندم مشکلی پیش میاد؟
3- من کاردانیم مکانیک خودرو بوده وکارشناسیم نرم افزار واسه ارشد مشکلی پیش نمیاد؟
4-میخوام به زبون المانی تحصیل کنم البته سعی میکنم سطح b1رو بگیرم.
5-شهریه دانشگاهها از 0 تا 500 یورو برای هر ترم هست ؟ درسته؟
6-میگن هزینه 1 سال زندگی تو آلمان 8000 یورو میشه درسته؟
ممنون میشم اگه جواب سوالامو بدید.

شهریه بستگی به دانشگاه داره اینم شهریه نیست حق بیمه و کارت حمل و نقل و این چیزاس
هزینه زندگی هم بستگی به شهرش داره اما میانگینش رو همین تخمین زدند
معدلت خوبه تفریبا
میتونی آلمانی زبان راجت پدیرش بگیری

RE: اعتبار مدارک دانشگاه های ایران برای تحصیل در آلمان - arashglory - 13-07-2015

(13-07-2015, 06:42 PM)nader نوشته: شهریه بستگی به دانشگاه داره اینم شهریه نیست حق بیمه و کارت حمل و نقل و این چیزاس
هزینه زندگی هم بستگی به شهرش داره اما میانگینش رو همین تخمین زدند
معدلت خوبه تفریبا
میتونی آلمانی زبان راجت پدیرش بگیری
خیلی ممنون از جوابتون
راستی من کاردانی و کارشناسی رو دانشگاه ازاد خوندم بازم مشکلی نیست؟
درضمن در مورد اینکه رشته کاردانیم با کارشناسیم متفاوته مشکلی ایجاد نمیشه ؟
میزان شهریه رو میشه بگید معمولا چقدره؟

RE: اعتبار مدارک دانشگاه های ایران برای تحصیل در آلمان - nader - 13-07-2015

(13-07-2015, 06:54 PM)arashglory نوشته: خیلی ممنون از جوابتون
راستی من کاردانی و کارشناسی رو دانشگاه ازاد خوندم بازم مشکلی نیست؟
درضمن در مورد اینکه رشته کاردانیم با کارشناسیم متفاوته مشکلی ایجاد نمیشه ؟
میزان شهریه رو میشه بگید معمولا چقدره؟

خیر مشکلی ایجاد نمیشه

شهریه ها تقریبا همینه که گفتم
بعصی دانشگاه ها هم همچون münchen یکمی بیشتره

اما سیستم کلی آلمان بر اساس تحصیل رایگان

RE: اعتبار مدارک دانشگاه های ایران برای تحصیل در آلمان - arashglory - 14-07-2015

(13-07-2015, 07:31 PM)nader نوشته: خیر مشکلی ایجاد نمیشه

شهریه ها تقریبا همینه که گفتم
بعصی دانشگاه ها هم همچون münchen یکمی بیشتره

اما سیستم کلی آلمان بر اساس تحصیل رایگان

بازم ممنون 
1-در ضمن من دوره کاردانی به کارشناسی روبدون کنکور وارد دانشگاه شدم مشکلی پیش نمیاد؟
2-و یه سوال دیگه در مورد تغییر رشته که پرسیده بودم که گفتم کاردانی رو مکانیک و کارشناسی رو نرمافزار خوندم و برای ارشد computer science میخوام بخونم واقعا به خاطره تغییر رشته از تو مقطع  کاردانی به کارشناسی که دادم مشکلی پیش نمیاد؟  چون یکی از بچه ها گفت که به احتمال زیاد یا قبول نمیکنن یا حداقل 30 واحد پیش نیاز بهم میدن. اونم به خاطر نامربوط بودن دروس مکانیک که تو کاردانی خوندم بادروس نرم افزار که تو کارشناسی خوندم

RE: اعتبار مدارک دانشگاه های ایران برای تحصیل در آلمان - nader - 14-07-2015

(14-07-2015, 02:55 AM)arashglory نوشته: بازم ممنون 
1-در ضمن من دوره کاردانی به کارشناسی روبدون کنکور وارد دانشگاه شدم مشکلی پیش نمیاد؟
2-و یه سوال دیگه در مورد تغییر رشته که پرسیده بودم که گفتم کاردانی رو مکانیک و کارشناسی رو نرمافزار خوندم و برای ارشد computer science میخوام بخونم واقعا به خاطره تغییر رشته از تو مقطع  کاردانی به کارشناسی که دادم مشکلی پیش نمیاد؟  چون یکی از بچه ها گفت که به احتمال زیاد یا قبول نمیکنن یا حداقل 30 واحد پیش نیاز بهم میدن. اونم به خاطر نامربوط بودن دروس مکانیک که تو کاردانی خوندم بادروس نرم افزار که تو کارشناسی خوندم

دوست من اگه هدفت پذیرش در کورس آلمانی باشه
میتونی بالاخره از یه جا پذیرش بگیری و مشکلی پیش نمیاد
در مورد دروس جبرانی هم بله ممکننه درس هایی بهت بدن واسه گذروندن
ولی نگران پذیرش نباش
نهایتش ار فاهوخشوله اکسپت میگیری

RE: اعتبار مدارک دانشگاه های ایران برای تحصیل در آلمان - arashglory - 14-07-2015

(14-07-2015, 09:08 AM)nader نوشته: دوست من اگه هدفت پذیرش در کورس آلمانی باشه
میتونی بالاخره از یه جا پذیرش بگیری و مشکلی پیش نمیاد
در مورد دروس جبرانی هم بله ممکننه درس هایی بهت بدن واسه گذروندن
ولی نگران پذیرش نباش
نهایتش ار فاهوخشوله اکسپت میگیری

فاهوشخوله سطح علمیش چطوره کلا چطور دانشگاهیه؟

RE: اعتبار مدارک دانشگاه های ایران برای تحصیل در آلمان - nader - 14-07-2015

(14-07-2015, 03:00 PM)arashglory نوشته: فاهوشخوله سطح علمیش چطوره کلا چطور دانشگاهیه؟

مدارس عالی فنی هستش که تا مقطع همین فوق لیسانسه

ولی بازم شما حتی از دانشگاه های آلمانی زبان هم میتونی پذیدش بگیرید

RE: اعتبار مدارک دانشگاه های ایران برای تحصیل در آلمان - k1sr1 - 27-07-2015

با سلام
1)نقش دروس عمومی در پذیرش چیست؟ اصلا حساب می شوند؟ برای محاسبه معدل کل باید آنها را حذف کنم بعد معدل کل را حساب کنم؟

2) این درسته که فارغ التحصیلان آزاد نمی توانند در مقطع فوق لیسانس تحصیل کنند و باید در آلمان از اول 4 سال لیسانس بخوانند؟ مگر اینکه معدلشان بالای 17 باشد 
3)آیا داشتن مدرک GRE کمکی به پذیرش میکند؟ در admission requirment حرفی از GRE زده نمی شود ؟ بخش verbal برای رشته هایی که به زبان المانی ارائه می شوند اهمییتی دارد؟
4) با این شرایط شانسی برای گرفتن پذیرش دارم؟
رشته مورد نظر: business informatics-IS
معدل لیسانس:15.80
رشته لیسانس:IT فناوری اطلاعات
دانشگاه لیسانس:آزاد تهران
مدرک زبان انگلیسی:ietls 7.5
مدرک زبان آلمانی:سطح A2 
دانشگاه مورد نظر در آلمان:RWTH aachen-Universität Stuttgart-TU Dortmund University

RE: اعتبار مدارک دانشگاه های ایران برای تحصیل در آلمان - nader - 27-07-2015

(27-07-2015, 03:11 AM)k1sr1 نوشته: با سلام
1)نقش دروس عمومی در پذیرش چیست؟ اصلا حساب می شوند؟ برای محاسبه معدل کل باید آنها را حذف کنم بعد معدل کل را حساب کنم؟

2) این درسته که فارغ التحصیلان آزاد نمی توانند در مقطع فوق لیسانس تحصیل کنند و باید در آلمان از اول 4 سال لیسانس بخوانند؟ مگر اینکه معدلشان بالای 17 باشد 
3)آیا داشتن مدرک GRE کمکی به پذیرش میکند؟ در admission requirment حرفی از GRE زده نمی شود ؟ بخش verbal برای رشته هایی که به زبان المانی ارائه می شوند اهمییتی دارد؟
4) با این شرایط شانسی برای گرفتن پذیرش دارم؟
رشته مورد نظر: business informatics-IS
معدل لیسانس:15.80
رشته لیسانس:IT فناوری اطلاعات
دانشگاه لیسانس:آزاد تهران
مدرک زبان انگلیسی:ietls 7.5
مدرک زبان آلمانی:سطح A2 
دانشگاه مورد نظر در آلمان:RWTH aachen-Universität Stuttgart-TU Dortmund University

بله قطعا شانس برای پذیرش دارید شما

دروس عمومی کم همیت هستند

شایعه پذیرش به شرط معدل بالای 17 هم کذب هست
نمره زبانتم خوبه
برو برای دانشگاه های انگلیسی زبان

مشکل مدرک دانشگاه آزاد برای ادامه تحصیلم کذبه قطعا میتونی ادامه بدی و مورد قبول نیز هست