رتبه موضوع:
  • 4 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
در مسیر اپلای، چگونه انگیزه پیدا میکنید؟
23-09-2013, 01:20 PM
ارسال: #51
RE: در مسیر اپلای، چگونه انگیزه پیدا میکنید؟
(23-09-2013 01:14 PM)'salazar716' نوشته:  
خو به قولی that's the point، مهاجرت میکنیم to rebuild our زندگی دیگه...طبیعتا obstacles هم داره، red carpet که پهن نکردن for us...حالا یه سری شانس بیارن یه فامیل داشته باشن که کمکشون کنه the other group هم خودشونن و خودشون. Smile

اره والله همینه Big Grin
منم جزو همون the other group هستم Sad
اما فقط ما نیستیم که اونجا این وضع روداریم.یه چندتا friend باحال پیدا میکنیم (حالا چه خارجی چه ایرانی) و دورهمی خوش میگذرونیم.یعنی هم درعلم به هم کمک میکنیم هم در تحمل کردن شرایط شاید یکم سخت خارج از کشور Big Grin
میشه یه سایتی هم افتتاح کرد تا ایرانی های مقیم مثلا یه شهر خاصی از امریکا رو باهم آشنا کرد تا احساس غربت کمتری کنند Big Grin

حالاااااااااااااااااااااا دعا کنید مشکلی پیش نیاد و ما بریم ،باقیش رو خدا بزرگه ...ایده زیاد میاد تو سر آدم Big Grin 
23-09-2013, 04:19 PM
ارسال: #52
دوستای خوبم
هر کاری و انتخابی سختی های خودش رو داره.
اونجا هم کارشون لنگ ما نیست که ما بریم بهشت بشه برامون. (به قولی اونجا که برامون حلوا پخش نمی کنن)
واسه ساختن زندگی هر جا که باشی باید زحمت بکشی و تلاش کنی
خودتون فکر کنین ما اینجا تو محیط کار و زندگی چه مشکلاتی داشتیم و داریم. اونجا هم همین مشکلات رو داریم.
آسمون هم اونجا همین رنگه.
به قول اقتصادی ها برای هر انتخابی باید بیای مزیت -هزینه رو براش بسنجی ؛ باید ببینی مزایا و عدم مزایا رفتن به خارج چی هست. کدوم کفه سنگین تره؟! (واسه من که کفه رفتن سنگین ترهSmile )
حتی اگه انگیزه مو از دست بدم دوباره میام هزینه - فایده سو میسنجم و انگیزه میگیرم
زیاد منفی هم نباید بهش نگاه کنیم به قول دوست خوبمون mahnaz103 اونجا کلی دوست پیدا میکنیم و می تونیم برای خودمون گروه تشکیل بدیم و از این حرفا....
مکان ها مهم نیستند،بلکه این خود آدما و افکارشون که مهم ان . همه چیز به دید و افکار و نقطه نظر ما بر میگرده.
امیدوارم که همه اونائی که هدفی برای زندگیشون دارن موفق شن و بدون مشکل بتونن خان اول رو با موفقیت پشت سر بذارن Smile
شاد و موفق بباشین

هر که از در درآید؛ 
آبش دهید، نانش دهید ،  از ایمانش نپرسید!!!!!!                    (خاقانی شروانی) 
23-09-2013, 11:52 PM
ارسال: #53
مرسی M1KE عزیز ممنونم به خاطر حرفای خوبی که زدی .
اما دوستای من ! گفتم برای رفتن ، نه تلاش بعد رفتن و اونجا زندگی رو ساختن . من تمام سالهای تحصیلمو از خونه دور بودم  و  شرایط غربتو خیلی خوب تجربه کردم .
24-09-2013, 12:10 AM
ارسال: #54
(23-09-2013 11:52 PM)'مهسا' نوشته:  مرسی M1KE عزیز ممنونم به خاطر حرفای خوبی که زدی .
اما دوستای من ! گفتم برای رفتن ، نه تلاش بعد رفتن و اونجا زندگی رو ساختن . من تمام سالهای تحصیلمو از خونه دور بودم  و  شرایط غربتو خیلی خوب تجربه کردم .

مهسا جان
همه چیز بستگی به خود ما داره. اگه خوب شروع کنیم مطمئن باش که نتیجه خوب میگیریم .
به قول دوستمون M1ke نتیجه مهم نیست . این تلاش ماست که مهمه. هر کسی برداشتش از نتیجه متفاوته.
نگران نتیجه نباش، مهم تلاشی هست که تو داری. تو لحظه باش و تلاش کن
فردا رو کسی ندیده که بدونه نتیجه چی هست.
پس از لحظات حالت نهایت استفاده رو ببر و قدرشون رو بدون.
پیروز باشی

هر که از در درآید؛ 
آبش دهید، نانش دهید ،  از ایمانش نپرسید!!!!!!                    (خاقانی شروانی) 
24-09-2013, 12:10 AM
ارسال: #55
(23-09-2013 11:52 PM)'مهسا' نوشته:  مرسی M1KE عزیز ممنونم به خاطر حرفای خوبی که زدی .

منم خیلی از سالهای تحصیل دور از خانه بودم( یه لحظه یاد فیلم " این خانه دور است " افتادم Big Grin)
اگر منظورتون دقیقا مسیر قبل رفتن و الان در حال حاضر باشه، باید بگم من به شخصه شاید هم شرایط خوبی برای رفتن نداشته باشم الان اما وقتی فکر میکنم که خب مثلا نمیرم اونور برا تحصیل و همینجا هستم و ....باخودم میگم خب مهناز ، آخرش که چی؟؟؟
هر وقت تونستم آخر خوبی برای موندنم و تلاش نکردنم برا رفتن پیدا کنم اونوقت قید ادامه تحصیل در خارج از کشور رو میزنم Big Grin
فعلا که چندین ماهه فکر میکنم و قلبا و منطقن اگه حساب کنم میبینم واقعا آخر خوبی رو نمیتونم اینجا برای خودم متصور بشم Sad
حالا با اینکه رشته ی لیسانس و ارشدم هردو خوبه و موقعیت کاری خوبم برام پیش اومده و با متخصص های خیلی بزرگ کشورمون در ارتباطم ( که بهتره نگم کیان Big Grin) و شانس قبولی در دکتری بدون کنکور رو هم دارم ،با همه ی این حرفها آخر خوبی رو نمیبینم برا خودم اینجا!!!!!!!! 
خب حالا با تمام اینها،من در درونم شوق تلاش و رسیدن به مراتب بالاتر تحصیل اونم در کشورهای خوب و پیشرفته با امکانات خوب حس میکنم و یه آخر خوبی برای خودم اینطوری متصور میشم Big Grin
خدا به همه ی ما راه درست رسیدن به آرامش و خوشبختی رو نشون  بده Smile
موفق باشید
24-09-2013, 02:16 PM (آخرین ویرایش در 24-09-2013 02:45 PM توسط Charming.)
ارسال: #56
در ادامه صحبت دوستان این رو بگم که کاملا اشتیاق و انگیزه هست که ادم رو به اوج میرسونه ( جدای از منطق که من زیاد موافقش نیستم تا اون حد)
مثلا بنده خودم مستقیم دکترا پذیرش گرفتم واسه بهار امسال با کمک هزینه و از دانشگاه دیگه ای ارشد گرفتم بدون کمک هزینهSad
 ولی چون میبینم ادم میتونه باز هم به جاهای بهتر بره و پتانسیل و perseverance خودش رو نشون بده تصمیم گرفتم برم به اون ارشد رنک بهتری البته به امید پذیرش واسه مقاطع بعدی از دانشگاههای باز هم بهتر
با اینکه زیاد هم اسایش از نظر هزینه ندارم و همیشه قیمت دلار دغدغه ما دانشجوها بوده حتی بیشتر از خود دلال ها! ولی خوب باید ریسک پذیر هم بود و امید داشت
در هر حال تصمیم که گرفته شد سنگلاخها رو باید از مسیر پاک کرد قبل از اینکه به امید بارون باشیم و وضع بدتر از قبل هم بشه!!
بااحترام

میخواهم مثل پرنده پر بزنم به آنسوی فلک...
دوستان ببخشید، من زیاد سر نمیزنم به فروم.دوستان جای ما رو خالی کنند.
تفکر، تراژدی زندگیست...