رتبه موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اماکن دیدنی آمریکا
28-12-2011, 08:33 PM
ارسال: #1
اماکن دیدنی آمریکا
در این تاپیک به معرفی اماکن دیدنی آمریکا میپردازیم.
لطفا برای هر مکان در یک پست به معرفی آن بپردازید و در صورت نیاز عکسی از آن را هم قرار دهید.
28-12-2011, 08:38 PM (آخرین ویرایش در 28-12-2011 10:01 PM توسط ShahdaD.)
ارسال: #2
RE: اماکن دیدنی آمریکا
کاخ سفید ( White House ) در واشینگتن دی سی آمریکا

[عکس: WhiteHouse_front.jpg]

کاخ سفید
(به انگلیسی: White House) محل زندگی و کار رییس جمهور ایالت متحده آمریکا است.
امروزه کاخ سفید به سه قسمت منزل ریاست جمهور در مرکز، شاخه شرقی کاخ، و شاخه غربی کاخ تقسیم گردیده‌است. ساختمان کاخ سفید شامل شش طبقه‌است: طبقه همکف، طبقه کشور، طبقه دوم، طبقه سوم و دو طبقه زیرزمین. و مساحتی برابر ۵٬۱۰۰ متر مربع را می‌پوشاند. ۱۳۲ اتاق و ۳۵ دستشویی٫ پنج آشپز تمام وقت و روزانه حدود ۵٬۰۰۰ بازدید کننده دارد.کاخ سفید در شماره ۱۶۰۰(Pennsylvania Avenue NW)واقع شده‌است. به عنوان دفتر مجریه رئیس جمهور آمریکا واژه خانه سفید غالبا کنایه از کابینه ریاست جمهوری آمریکا است. کاخ سفید متعلق به پارک ملی (National Park Service) است که بخشی از پارک پرزیدنت(President's Park) است.
28-12-2011, 08:42 PM (آخرین ویرایش در 28-12-2011 10:00 PM توسط ShahdaD.)
ارسال: #3
RE: اماکن دیدنی آمریکا
مجسمه آزادی ( Statue of Liberty ) در شهر نیویورک آمریکا


[عکس: StatueofLiberty.jpg]


مجسمه آزادی یا تندیس آزادی (به انگلیسی: Statue of Liberty) که نام رسمی آن «آزادی روشنگر جهان» است (به انگلیسی: Liberty Enlightening the World - به فرانسه: La liberté éclairant le monde)، مجسمهٔ بزرگی است که در سال ۱۸۸۶ (میلادی) توسط فرانسه به ایالات متحده آمریکا هدیه داده شده است.

این مجسمه در جزیره آزادی در بندر نیویورک نصب شده و به صورت نمادی برای خوش آمد گویی به مسافرانی که راه دریا به نیویورک می آیند درآمده است. این مجسمه که با رویه ای از مس پوشش یافته، در سال ۱۸۸۶ به مناسبت یکصدمین سال استقلال آمریکا از بریتانیا و به عنوان نمادی از دوستی فرانسه و آمریکا به این کشور اهدا شده است.

طرح مجسمه را فردریک بارتولدی مجسمه ساز فرانسوی، و سازه درونی آن را گوستاو ایفل، مهندس فرانسوی برج ایفل، طراحی کرده اند. اوژن ویوله لودوک نوع مسی را که برای پوشش مجسمه بکار رفته انتخاب کرده است.

مجسمه به شکل شخصیت زنی است ایستاده در حال گام برداشتن، که دور سرش را هفت اشعه نورانی فراگرفته است. او با دست چپ خود یک لوح سنگی را نگه داشته و با دست راست خود مشعلی فروزان را بالای سر خود نگه داشته است. روی لوح سنگی با شماره های رومی نوشته شده JULY IV MDCCLXXVI که نشانگر ۴ ژوئیه ۱۷۷۶ (میلادی) و تاریخ استقلال آمریکا است.

امروزه مجسمه آزادی یکی از نمادهای مشهور کشور آمریکا است. قبل از همگانی شدن سفرهای هوایی، مجسمه آزادی اولین نشانی از آمریکا بود که مسافران کشتی ها هنگام نزدیک شدن به سواحل آمریکا مشاهده می کردند.از نظر شمایل ظاهری، طراحی این مجسمه به مجسمه باستانی غول رودس و مجسمه کارلو بوروموئه کشیش ایتالیایی شباهتهایی دارد. این مکان یک میراث جهانی یونسکو در آمریکا می باشد.
28-12-2011, 08:47 PM (آخرین ویرایش در 28-12-2011 09:59 PM توسط ShahdaD.)
ارسال: #4
RE: اماکن دیدنی آمریکا
آبشار نیاگارا ( Niagara Falls ) در مرز ایالت نیویورک آمریکا و استان اونتاریوی کانادا


[عکس: niagara-falls.jpg]


آبشارهای نیاگارا (به انگلیسی: Niagara) خوانده می شود نایگِرا، ترکیبی از دو آبشار بسیار بزرگ و یک آبشار کوچک تر می باشد که بر رودخانه نیاگارا واقع است.


از لحاظ موقعیت جغرافیایی آبشار نیاگارا در مرز ایالت نیویورک در آمریکا و کانادا در جنوب استان انتاریو بین دو شهر نیاگارا فالز اونتاریو و نیاگارا فالز نیویورک قرار دارد. آبشار بزرگ تر اصطلاحاً به آبشار کانادایی یا آبشار نعل اسب معروف است و آبشار کوچک تر به آبشار آمریکایی معروف است.


علت اصلی شهرت آبشار نیاگارا نه به علت ارتفاع آن بلکه به علت عریض بودن آن است. به طور متوسط نزدیک به ۱۱۰ هزار متر مکعب آب از آبشارها در دقیقه سرازیر می گردد.آبشارهای نیاگارا در بیست دقیقه ای شهر بوفالو آمریکا و نود دقیقه ای شهر تورنتو کانادا قرار دارد
28-12-2011, 08:50 PM (آخرین ویرایش در 28-12-2011 09:58 PM توسط ShahdaD.)
ارسال: #5
RE: اماکن دیدنی آمریکا
دره بزرگ ( Grand Canyon ) در شمال ایالت آریزونای آمریکا


[عکس: grand-canyon02.jpg]این دره، که رود کلرادو آن را بیش از ۶ میلیون سال پیش ساخته، ۴۴۶ ک م (۲۷۷ مایل) طول دارد، عرض آن از ۶٫۴ تا ۲۴ ک م (۴ تا ۱۸ مایل) متغیر است و عمق آن به بیش از ۱٫۶ ک م (۱ مایل) می رسد. تقریباً دو میلیارد سال از تاریخ کره زمین بصورت رود کلرادو و ریزابه های آن کانال هایشان را از میان لایه می برد پس از مادامی که لایه سنگی فلات کلرادو بود بالا ببرد.گرند کانیون شکاف بزرگی در جلگه کلرادو است که لایه های بالاآمدهٔ مربوط به دوران پیشین زیستی (پروتروزوییک) و دیرینه زیستی را در معرض دید قرار داده است. دره بزرگ چشم اندازهای بی همتایی را به کسانی که از حاشیه بازدید می کنند، پیشکش می کند. این عمیق ترین دره جهان نیست - هردو دره های بارانکا دل کوبره در شمال مکزیک و دره جهنم روی مرز اورگن-آیداهو ژرف ترند - اما اینجا بدلیل وسعت بسیار زیادش و همینطور مناظر پیچیده و رنگارنگی که دارد شناخته شده است. از لحاظ زمین شناسی نیز به دلیل رشتهٔ ضخیم سنگ های باستانی که به زیبایی از دیواره های دره حفاظت و خودنمایی می کنند، دارای اهمیت است. این لایه های سنگی در دل خود مقدار زیادی از تاریخ اولیهٔ زمین شناسی قارهٔ آمریکای شمالی را نگهداشته است. دره بزرگ یکی از تماشایی ترین نمونه های فرسایش طبیعی در جهان است.
28-12-2011, 09:57 PM (آخرین ویرایش در 28-12-2011 09:57 PM توسط ShahdaD.)
ارسال: #6
RE: اماکن دیدنی آمریکا
کوه راشمور ( Mount Rushmore ) در ایالت داکوتای جنوبی آمریکا


[عکس: mount-rushmore.jpg]


یادبود ملی کوه راشمور (به انگلیسی: Mount Rushmore National Memorial) یک پارک و یادبود ملی در ایالت داکوتای جنوبی در ایالات متحده آمریکا است.بر روی کوهی در این مکان، چهره چهار تن از مشهورترین رئیسان جمهور آمریکا بر روی سنگ کوه در مقیاس بزرگ کنده کاری شده است.


از راست به چپ: آبراهام لینکلن، تئودور روزولت، توماس جفرسون، و جرج واشینگتن هستند.این یادبود که در سال ۱۹۲۵ میلادی تأسیس گردید، بر روی زمین های سرخ پوستان قبیله لاکوتا قرار دارد
28-12-2011, 10:09 PM
ارسال: #7
RE: اماکن دیدنی آمریکا
دیزنی لند ( DisneyLand ) در آناهایم ایالت کالیفرنیای آمریکا


[عکس: disneyland01.jpg]پارک تفریحی دیزنی لند (به انگلیسی: Disneyland Park) نام یک پارک تفریحی می باشد که در ۱۳۱۳ بلوار هاربور جنوبی در آناهایم، کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا واقع شده است. این پارک در ۱۷ام ژوئیه سال ۱۹۵۵ میلادی باز شده است. مالک و گردانندهٔ این پارک شرکت والت دیزنی می باشد. این پارک تا کنون مورد بازدید بیش از ۵۱۵ میلیون نفر از زمان افتتاح قرار گرفته است.در سال ۱۹۹۸ میلادی دیزنی لند به پارک دیزنی لند برای تمایز از مجموعهٔ بزرگتر تفریحی دیزنی لند تغییر نام داد.


« به همه کسانی که وارد این مکان شاد می شوند - خوش آمدید. دیزنی لند سرزمین شماست. اینجا کهولت، خاطرات عزیز گذشته را بازمی یابد، و جوانی مبارزات و وعده های آینده را می چشد. دیزنی لند به ایده آل ها، رویاها و واقعیت های سختی که آمریکا را ساخته است تقدیم شده است ... با آرزوی اینکه منبعی از شادی و الهام برای تمام دنیا باشد.
28-12-2011, 10:18 PM (آخرین ویرایش در 28-12-2011 10:19 PM توسط ShahdaD.)
ارسال: #8
RE: اماکن دیدنی آمریکا
هالیوود ( Hollywood ) در شهر لوس آنجلس در ایالت کالیفرنیای آمریکا


[عکس: hollywood01.jpg]هالیوود (به انگلیسی: Hollywood) ناحیه ای در لوس آنجلس، از کالیفرنیای آمریکاست که در شمال غربی مرکز شهر واقع شده است. به خاطر شهرت و هویت فرهنگی اش به عنوان مرکز تاریخی استودیوهای فیلمسازی و ستارگان، واژه «هالیوود» اغلب به عنوان کنایه ای برای «صنعت سینما و تلویزیون آمریکایی» بکار برده می شود.

امروزه بسیاری از صنعت های فیلمسازی در مناطقی همانند بربانک Burbank و وست ساید Westside پراکنده شده اند. ولی صنایع فرعی مهم (همانند تدوین، جلوه ها، وسایل فیلم، پیش تولید، و کمپانی های نور) در هالیوود باقی مانده اند.بسیاری از سالن های تئاتر تاریخی هالیوود برای صحنه های کنسرت ها و تئاترهای مهم، و میزبانی مراسم آکادمی اسکار بکار می روند. هالیوود مقصد مشهوری برای زندگی های شبانه و توریست ها و خانه ای برای کسانی که قدم بر شهرت می گذارند است.

مرزی را که دولت در اوت ۲۰۰۶ برای هالیوود در نظر گرفت از شرق تا ناحیه بورلی هیلز و هالیوود غربی، از جنوب جاده مالهالند، دره لورل و بلوار بارهام و شهرهای بربانک و گلندل، از شمال به خیابان مل رز منتهی می شود.به عنوان بخشی از شهر لوس آنجلس، هالیوود شهرداری و فرمانداری ندارد، ولی مامور رسمی ای دارد که به عنوان شهردار افتخاری برای مقاصد تشریفاتی خدمت می کند.
28-12-2011, 10:27 PM (آخرین ویرایش در 28-12-2011 10:36 PM توسط ShahdaD.)
ارسال: #9
RE: اماکن دیدنی آمریکا
پل معلق گلدن گیت ( Golden Gate Bridge ) در سانفرانسیسکوی آمریکا


[عکس: golden-gate.jpg]گلدن گیت تنگه‌ای در شمال آمریکا می‌باشد که خلیج سانفرانسیسکو را به اقیانوس آرام متصل می‌کند. از سال ۱۹۳۷ پل گلدن گیت از روی آن عبور می‌کند. پل گلدن گیت یک پل معلق در سانفرانسیسکوی آمریکاست که شمال و جنوب این شهر را به هم متصل می‌کند، گلدن گیت در فاصله بین سال‌های ۱۹۳۷ (پل در ۲۷ مه ۱۹۳۷ گشایش یافت) تا ۱۹۶۴ با طول ۲٬۷۳۷ متر طولانی‌ترین پل معلق دنیا به حساب می‌آمد.
پل گلدن گیت که با هزینه ۳۵ میلیون دلار ظرف مدت ۴ سال در سانفرانسیسکو ساخته شد، شمال این شهر را به جنوب آن متصل می‌کند. این پل در ۲۸ می سال ۱۹۳۷ ساعت ۱۲ بعدازظهر به روی وسایل نقلیه باز شد. این پل متحرک ۴۲۰۰ فوت طول دارد و سال‌هاست که مستحکم پابرجا مانده است. ارتفاع این پل از سطح آب ۲۲۰ فوت و وزن آن ۸۸۷۰۰۰ تن است. دو برجی که در طول این پل ساخته شده‌اند ۷۴۶ فوت ارتفاع دارند.
01-06-2012, 07:22 PM (آخرین ویرایش در 01-06-2012 07:24 PM توسط ShahdaD.)
ارسال: #10
RE: اماکن دیدنی آمریکا


پارک هزاره در شیکاگو


[عکس: chicago_millennium_park.jpg]

‏ در زمینی به مساحت 24 اکر با همکاری هنرمندان متعدد از رشته های مختلف طراحی و در سال 2004 افتتاح شده است. این پارک برنده جایزه بهترین اثر اجرا شده موسیقی، معماری و معماری منظر گشته است. برجسته ترین اثر معماری این پارک پاویلیون جی پریتکز (Jay Pritzker Pavilion) بزرگترین فضای سرباز اجرای موسیقی در آمریکاست که توسط فرانک گری طراحی شده است.ساختمان اصلی با صفحات مواج فلزی پوشیده و در زمین سبز روبرو محصور در شبکه فلزی محل صندلی تماشاچیان چیده می شود.آبنمای کرون (The Crown Fountain) با طراحی هنرمند اسپانیایی جیم پلتزا (Jaume Plensa) و باغ لوری (The Lurie Garden) با طراحی تیم کاترین گاستفسن (Kathryn Gustafson) و دروازه ابری Cloud Gate)) با طراحی آنیش کپور ((Anish Kapoor مجسمه ساز انگلیسی پارک را شایسته عنوان هزاره نموده اند.


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان